• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschodnią część Starego Kontynentu!

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, że Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na dobry początek warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej bogata, aniżeli inne rejony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, chociażby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet uważa, że Italia to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko wspaniałe widoki czy doskonałą pogodę, lecz również dały nam artystów, smakowite potrawy bądź luksusowe auta. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są również miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz także warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na ten wspaniały czas którym jest urlop. Po długich miesiącach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyjechać na wspólny wypoczynek. Teraz wyborów w tym zakresie posiadamy tak dużo, iż niełatwo jest podjąć decyzję. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają często do zaoferowanie wiele ciekawych miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli jedynie mamy tego rodzaju możliwość i chcemy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na odpoczynek w mniej popularnym okresie. Nie dość, iż ceny wtedy są znacznie niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę również aby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak morze czy dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą temperaturę i interesujące zabytki do zwiedzania jest na pewno Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest wręcz przesiąknięta istotną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na urlop do Grecji można mieć pewność, iż nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi niesamowitymi budowlami i legendami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemal raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, zarobki są godne, a do tego cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi zatem to, iż Australia jest miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż podróż do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeżeli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić Australię. Trzeba po prostu ustalić sobie cel!
A należy jasno przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla gości dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo niesamowitych widoków oraz Odkrywajmy wschodnią część Starego Kontynentu!
Europa to niezwykłe miejsce. W końcu na tej niedużej powierzchni mieści się dobre kilkadziesiąt państw. A każdy z krajów choćby odrobinę się od siebie różni. I dlatego właśnie Europa to ciągle najwspanialszy i najbogatszy kontynent na świecie. Następne lata pokażą czy Europejczycy pokonają wszelkie kłopoty, takie jak przykładowo bezrobocie wśród szczególnie młodych albo przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednakże również spojrzeć na taką część Europy, która jest jakby zapomniana. Mowa tutaj o takich krajach, które są zlokalizowane na wschód od Polski. Przykładowo Białoruś, czyli jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Chociaż na Białorusi nie ma wielu wielkich miast – wyjątek to m.in. Mińsk, zatem stolica kraju, to jednakże nie jest to wadą. Najpotężniejszym atutem Białorusi jest oryginalność, swego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać nasz kraj z Białorusią – choć niestety ciągle daleko nam do poziomu życia w Skandynawii, to jednak widać gigantyczną różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – należy dodać, że w 1990 roku, gdy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje duży minus takich państw jak Białoruś, lecz także choćby Mołdawia. Jednakże to nie zmienia faktu, że warto odkrywać wschodnią część Europy.

1. Wejdź

2. Zobacz stronę

3. Wejdź

4. Wejdź

5. Czytaj dalej

Categories: Turystyka

Comments are closed.